Chłopcy przygotowują laurki z okazji Dnia Kobiet.

Marzec w świetlicy szkolnej był czasem przygotowań do powitania wiosny.
Uczniowie rozmawiali o zwiastunach zbliżającej się pory roku oraz rozwiązywali zagadki o tematyce wiosennej. Dzieci wykonywały wiosenne prace plastyczne oraz zadbały o wystrój sali,  zmieniając dekorację  z  zimowej  na  wiosenną.
Pierwszy dzień wiosny był okazją do poznania staropolskich zwyczajów związanych z nadejściem wiosny, między innymi obrzędem topienia Marzanny.

W Dniu Kobiet uczniowie poznali sylwetki sławnych kobiet oraz ich osiągnięcia w dziejach Polski i świata.
W tym dniu nie zabrakło laurek, kwiatów oraz życzeń dla kobiet.

Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas na dobre, przynosząc ze sobą ciepłe i słoneczne dni.

Przygotowała: Renata Ziemiańska

Zajęcia ekonomiczne pt.: „Zanim wydam. O finansach w przedszkolach i szkołach” organizowanego przez NBP już za nami.

11 marca br. pani Weronika Szturo i pani Anna Ziobro przeprowadziły zajęcia świetlicowe dla chętnych uczniów klasy 1a zgodnie ze swoim autorskim scenariuszem, który wziął udział w konkursie organizowanym przez NBP.

Dzięki naszemu doświadczeniu z zamkiem oraz ciuchcią, mogliśmy przenieść uczniów w świat dorosłych, pracujących, którzy wcielili się w rolę urzędników oraz osób oddających składki społeczne i podatki m.in. na drogi i mosty.  Uczestnicy mogli lepiej zrozumieć na co przeznaczone są pieniądze w dorosłym świecie finansów. Zaznajomili się również z takimi pojęciami jak: wynagrodzenie oraz praca. Nie zabrakło również prezentacji multimedialnej na temat pracy zarobkowej i niezarobkowej. Poruszyłyśmy również tematykę zachcianek i potrzeb, które uczniowie potrafią bezbłędnie odróżnić.

I MIEJSCE   Kornelia Płóciennik 2a
II MIEJSCE  Alicja Lichota 2a
III MIEJSCE Anna Zemlińska 1a

WYRÓŻNIENIA
Pola Woźniakowska 1a
Helena Pietrzak 1c
Mateusz Stankiewicz 2a

Gratulujemy!!

Chłopiec w niebieskim kombinezonie i goglach stoi w nartach na stoku.

Zapraszamy do udziału w świetlicowym konkursie plastycznych „BEZPIECZNE FERIE”
Tematem konkursu jest prezentacja bezpiecznych form spędzania czasu podczas ferii zimowych.
Dedykowany jest on uczniom klas 1-4

Termin oddania prac: do 18.02.2022r.
Format A4, A3technika dowolna (farby, pastele, wycinanka, wyklejanka, collage itp.)

Szczegóły konkursu zawarte są regulaminie poniżej.

REGULAMIN KONKURSU:
    1. Organizatorem konkursu są wychowawcy świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej
      nr 9 we Wrocławiu.
    2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-4, wychowanków świetlicy szkolnej.
    3. Tematyka konkursu: przedstawienie różnych form bezpiecznego spędzania ferii zimowych.
    4. Format pracy: A4, A3; technika dowolna: kredka, pastele, ołówek, farby, collage, grafika komputerowa itp.
    5. W ramach konkursu uczeń może wykonać jedną pracę. Praca powinna mieć charakter indywidualny (nie można jej wykonać w grupach ani w parach).
    6. Wraz z pracami należy przekazać wypełnioną zgodę na udział w konkursie.
    7. Pracę konkursową należy podpisać na odwrocie: imię, nazwisko, klasa.
    8. Organizator zastrzega sobie prawo do prezentacji prac.
    9. Uczestników konkursu będzie oceniać jury powołane przez organizatora. Decyzja jury jest ostateczna.
    10. Komisja konkursowa będzie oceniać: estetykę pracy, technikę wykonania pracy, zgodność z tematem oraz ogólne wrażenie estetyczne.
    11. Prace należy dostarczyć do wychowawcy świetlicy szkolnej do 02.2022r.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 25.02.2022r. w dzienniku elektronicznym Librusw zakładce Ogłoszenia.

Zgoda na udział w konkursie BEZPIECZNE FERIE - PDF

Organizatorzy: