- Szczegóły
W ramach Programu Laboratoria Przyszłości w roku 2022 szkoła dokonała zakupu:
1) Z katalogu wyposażenia podstawowego:
Kolorowy, biodegradowalny filament do drukarki 3D (zakupionej w 2021 r. również z programu Laboratoria przyszłości wraz z biblioteką modeli 3D, oraz pracownią druku Skri Lab [przeczytaj więcej].
Filament jest niezbędny do wykonania modeli druku 3D i może zostać wykorzystany na każdym przedmiocie.
2) Z katalogu wyposażenia dodatkowego:
Mikroskopy DO BioLight 300 w ilości 8 sztuk, wraz z akcesoriami jako pomoc dydaktyczna na doposażenie pracowni biologicznej, również do wykorzystania na zajęciach przyrodniczych edukacji wczesnoszkolnej
Mikroskop DO BioLight 500 wraz z kamerą DLT-Cam Basic 2MP, zakup również doposaży pracownię biologiczną. Mikroskop wyposażony w kamerę to narzędzie do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów pokazujących bogactwo form i kolorów mikroświata z możliwością podpięcia do komputera i udostępnienia obrazu na tablicy dla wszystkich uczestników zajęć.
Tworzony pod nadzorem nauczyciela wydruk 3D uatrakcyjni każdą lekcję, na każdym przedmiocie: na matematyce, j. polskim, językach obcych po geografię, historię, biologię, chemię, plastykę informatykę i technikę, oraz nauczanie wczesnoszkolne. Tworzymy już modele 3D uczymy się kreatywności i pracy zespołowej.
Zakupione mikroskopy są już wykorzystywane na lekcjach biologii i będą wykorzystywane na kołach zainteresowań, oraz na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej
Udział w Programie Laboratoria przyszłości dał nam możliwość doposażenia placówki w różnorodne sprzęty i pomoce dydaktyczne, które wspomogą prowadzenie lekcji w sposób ciekawy, angażujący uczniów, oraz sprzyjający rozwijaniu różnorodnych zainteresowań.
- Szczegóły
Na wrześniowych lekcjach informatyki uczniowie klas czwartych mieli możliwość skorzystania z gogli VR.
Wirtualne gogle zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie w wirtualnej rzeczywistości nie tylko zwiedzali świat i odległe od Wrocławia miasta.
Mieli możliwość zaglądnąć też na Marsa oraz wylądować na Księżycu.
Najwięcej emocji wzbudziło wśród uczniów nurkowanie z rekinami.
To dopiero początek przygody z wirtualną rzeczywistością w naszej szkole...
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
https://www.sp9.wroclaw.pl/szkola/projekty/laboratoria#sigProId296febb7bb
- Szczegóły
Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości”, który jest finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r.
W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie zostało wykorzystane na zakup wyposażenia, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi służących rozwijaniu umiejętności dzieci i młodzieży.
Nasza szkoła otrzymała wsparcie w łącznej wysokości 153 300 zł.
Z katalogu wyposażenia podstawowego i audio wideo szkoła kupiła:
- Drukarkę 3D SkriLab wraz z Laptopem Acer Trave Mate P2 i5 8GB 256SSD, oraz pracownią Druku 3D SkriLab, biblioteką modeli 3 D i kolorowym filamentem. Sprzęt zakupiony z przeznaczeniem do wykorzystania na każdy przedmiot: matematykę, fizykę, przyrodę, geografię, biologię, chemię, technikę, informatykę , języki obce, oraz nauczanie wczesnoszkolne.
- Zestaw edukacyjny Arduino TME-EDU-ARD-2 z do wykorzystania na zajęciach techniki i informatyki (zakres elektroniki, nowoczesne technologie, programowanie)
- Stację lutowniczą YATO HOT AIR z grotem 2w1 do wykorzystania głównie na zajęciach techniki
- BeCreo kit - zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem. Zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki do wykorzystania na zajęciach techniki, informatyki, fizyki oraz na innych przedmiotach.
- Aparat fotograficzny Sony ZV-1, i kamerę przenośną cyfrową Sony 4K FDR-AX53 wraz z akcesoriami: statywem, gimbalem, zestawem oświetleniowym.
Zakupiony sprzęt pozwoli na rozwinięcie zainteresowań z zakresu elektroniki, programowania i nowoczesnych technologii.
Kreatywne lekcje czy spotkania klasowe z użyciem sprzętu cyfrowego do wykonywania filmów, blogów, dokumentacji urozmaicą lekcje muzyki, techniki, plastyki, przyrody, języków obcych, a nawet do wykonania prezentacji na każdy inny przedmiot.
Praca w zespołach będzie sprzyjać integracji społecznej uczniów.
Z katalogu wyposażenia robotyka szkoła zakupiła:
- dwa zestawy po 8 sztuk Gogli ClassVR Premium CVR-255-64 wraz Atkin ClassVR i dostępem do portalu wirtualnych lekcji. System ClassVR to nowoczesne narzędzia do realizacji podstawy programowej z wielu przedmiotów m.in. historii, biologii, geografii, przyrody, techniki, chemii i informatyki.
- roboty Geni Bot Edu Sense (8 szt.) wraz z akcesoriami i przeznaczeniem do edukacji wczesnoszkolnej i rozwoju motorycznego dłoni i paluszków.
- roboty Edu Sense OzoBot (12 szt.) wraz z akcesoriami z przeznaczeniem do nauki programowania, ale również zajęć matematycznych.
- roboty Photon (4 szt) wraz z akcesoriami z przeznaczeniem do nauki programowania, ale również zajęć matematycznych.
- zestaw 4 dronów DJI Tello EDU do nauki kodowania i zestawem CYTRONIX do nauki latania dronem z przeznaczeniem do nauki programowania, matematyki, techniki i fizyki.
Umiejętności, które rozwiną uczniowie podczas zajęć z robotami to umiejętności informatyczne, matematyczne, kreatywność, umiejętność pracy w grupie, rozwiązywania problemów i korzystania z nowoczesnych technologii.
Rozwiną kompetencje wymagane na współczesnym rynku pracy oraz nauczą się, jak stosować i wykorzystać sztuczną inteligencję w życiu codziennym.
Zakupiony sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz kół zainteresowań.
- Szczegóły
Dziś, na lekcji informatyki, pojawiły się Photony - kolejne roboty zamówione przez szkołę w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"
Nasze Photony nie poruszały się co prawda z prędkością światła, ale programowanie ich ruchu było ciekawym wyzwaniem.
Ponieważ chcieliśmy photonom zagwarantować jak najwiecej przestrzeni, wyszliśmy z nimi na korytarz szkolny.
I wtedy zaczęła się zabawa... i nauka oczywiście!
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec