Biblioteka szkolna. Dwie uśmiechnięte dziewczynki siedzą przy biurku. Na biurku leżą książki. Z tyłu widać półki z książkami.

Biblioteka szkolna składa się z:

- wypożyczalni z wolnym dostępem do półek
- czytelni będącej także Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (4 komputery z dostępem do Internetu oraz telewizora). Czytelnia pełni także  funkcję sali lekcyjnej

Biblioteka szkolna ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród społeczności szkolnej,  rozwijanie zainteresowań, kreatywności i pozytywnych postaw.

Służą temu zakupy ciekawych pozycji oraz wystawki książek - tematyczne i nowości.
Organizowane są konkursy czytelnicze, plastyczne, spotkania autorskie, projekty. Istnieje koło biblioteczne i koło czytelnicze „Spotkanie z książką”.

To miejsce cieszy się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem oraz gotowością do podejmowania różnych działań.

Biblioteka jest nowoczesną placówką, skomputeryzowaną. Wypożyczenia i zwroty materiałów odbywają się już wyłącznie elektronicznie w programie Prolib.

Księgozbiór:
składa się z 4821 woluminów

• lektury szkolne
  • literatura dziecięca i młodzieżowa
  • słowniki, encyklopedie, leksykony
  • literatura naukowa i popularno – naukowa
  • literatura pedagogiczna

Zbiory specjalne: