Pani wicedyrektor Justyna Krzewska wita pisarkę.

Dnia 12.04.2022r. w ramach projektu "Teraz tu jest nasz dom" dzieci ukraińskie, a także polskie wzięły udział w spotkaniu z ukraińską pisarką Panią Lesią Voronyną.

Pani Voronyna napisała wiele książek dla dzieci, ale także przetłumaczyła choćby Bajki robotów Bolesława Lema z języka polskiego na ukraiński. Na zajęciach opowiadała o swoich książkach, skąd czerpała i czerpie pomysły na napisanie fabuły i co sprawiło, że została pisarką.

Wszyscy z ogromną ciekawością i otwartością brali udział w tym wydarzeniu. Tym razem to dzieci polskie trochę czuły się jakby przyjechały do innego kraju, chociaż nasz Gość mówił nie tylko po ukraińsku, ale także po polsku. Uczniowie ukraińscy poprzez te zajęcia mogli ponownie doświadczyć namiastkę swojego domu, swojego świata, który musieli opuścić.

Na koniec  gromkimi brawami podziękowaliśmy za spotkanie, które mamy nadzieję, że było pierwsze, ale nie ostatnie.

Ewa Stawińska - biblioteka szkolna

Uczniowie w sali bibliotecznej

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Ocalimy Świat, którego organizatorem jest Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Ma ona na celu kształtowanie charakteru i postaw prospołecznych u uczniów, podnoszenie kompetencji cyfrowych, a także rozwijanie odpowiedzialności za ówczesny świat.

Zajęcia są prowadzone w bibliotece szkolnej, w których udział biorą  uczniowie z klasy 3a. Czytane są książki znanych autorów m.in.: Zofii Staneckiej, Ewy Nowak, Justyny Bednarek. Omawiane są problemy dotyczące ochrony środowiska. Dzieci poszukują rozwiązań i przykładów jak dbać o świat przyrody. Analizowane są właściwe i nieodpowiednie zachowania. Wykonują prace plastyczne.

W dalszej pracy edukacyjnej uczniowie szkoły będą brać udział w konkursie i projekcie proekologicznym.

Książki zakupione ze środków finansowych szkoły

W roku 2021 ze środków szkolnych zostało zakupionych do biblioteki szkolnej 177 pozycji książkowych, które wzbogaciły księgozbiór.
Były to m.in. część pierwsza „Zwiadowcy”, „Wiedźmin” seria „Kroniki Archeo”, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, „Czerwone krzesło”, „Czytam sobie” czy „Spirit Animals”.

Pojawiły się także książki z dziedziny: przyrodniczej, zdrowego żywienia, słowniki językowe, psychologiczne oraz poradniki i wiele innych nowości czytelniczych.

Dziękujemy panu Dyrektorowi za wsparcie czytelnictwa w naszej szkole

Ksiazki dla kazdego   Nowosci czytelnicze i klasyka

Biblioteka szkolna. Dwie uśmiechnięte dziewczynki siedzą przy biurku. Na biurku leżą książki. Z tyłu widać półki z książkami.

Biblioteka szkolna składa się z:

- wypożyczalni z wolnym dostępem do półek
- czytelni będącej także Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (4 komputery z dostępem do Internetu oraz telewizora). Czytelnia pełni także  funkcję sali lekcyjnej

Biblioteka szkolna ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród społeczności szkolnej,  rozwijanie zainteresowań, kreatywności i pozytywnych postaw.

Służą temu zakupy ciekawych pozycji oraz wystawki książek - tematyczne i nowości.
Organizowane są konkursy czytelnicze, plastyczne, spotkania autorskie, projekty. Istnieje koło biblioteczne i koło czytelnicze „Spotkanie z książką”.

To miejsce cieszy się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem oraz gotowością do podejmowania różnych działań.

Biblioteka jest nowoczesną placówką, skomputeryzowaną. Wypożyczenia i zwroty materiałów odbywają się już wyłącznie elektronicznie w programie Prolib.

Księgozbiór:
składa się z 4821 woluminów

• lektury szkolne
  • literatura dziecięca i młodzieżowa
  • słowniki, encyklopedie, leksykony
  • literatura naukowa i popularno – naukowa
  • literatura pedagogiczna

Zbiory specjalne: