"Wszyscy uśmiechają się w tym samym języku" George Carlin
Szczęście to uczucie radości, zadowolenia, któremu towarzyszy uśmiech.
Każdy z nas widzi je inaczej, bo i powody takiego stanu ducha bywają rozmaite.
Obecne opracowanie zawiera spojrzenie uczniów na szczęście, jakie towarzyszy ich rówieśnikom mieszkających w Kenii.
Zarówno prace literackie, jak i plastyczne cechuje duża empatia, wrażliwość na problemy zwyczajnego dnia, czy też tego wymarzonego.
Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu, dziękując wszystkim, za zaangażowanie w przygotowanie merytoryczne uczniów, zwłaszcza tym, którym niepełnosprawność mogła nastręczać różnego rodzaju trudności.
kategoria plastyczna – klasy I-III
I miejsce
Maja Jagódka Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Kornelia Płóciennik Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Alicja Musiał Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
II miejsce
Adam Wolanin Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Nguyen Viet Truc Linh Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Zuzanna Terlecka Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
III miejsce
Magdalena Nowak Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Marta Majkowska Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Martyna Łączyńska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
wyróżnienia
Małgorzata Kuliga Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Zuzanna Lenar Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Nina Szumilak Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Franciszek Krakowian Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Mateusz Stankiewicz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Alicja Lichota Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Liwia Seman Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Juliana Fudali Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Lena Wysmyk Szkoła Podstawowa nr 107 we Wrocławiu
kategoria plastyczna – klasy IV-VIII
I miejsce
Alicja Olszewska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
II miejsce
Marianna Salava Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
III miejsce
Zuzanna Masternak Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
kategoria plastyczna – NAGRODA SPECJALNA
Tomasz Kuba Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Andżelika Tutur Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
kategoria literacka - klasy I-III
I miejsce
Juliana Fudali Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Alicja Musiał Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
II miejsce
Nguyen Viet Truc Linh Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Mateusz Stankiewicz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
III miejsce
Zofia Skotnicka Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Filip Łażeński Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Martyna Łączyńska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
wyróżnienia
Alicja Lichota Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Leon Grosman Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Zuzanna Lenar Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
Małgorzata Kuliga Szkoła Podstawowa nr 40 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 im. Bolesława Iwaszkiewicza we Wrocławiu
kategoria literacka - klasy IV-VIII
I miejsce
Michalina Płóciennik Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
II miejsce
Zuzanna Masternak Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
III miejsce
Robert Parczewski Szkoła Podstawowa nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.
Anna Żak