Aktualności

Aktualności

Najnowsze szkolne informacje

Rekrutacja

Rekrutacja

Informacje o zasadach rekrutacji na rok szkolny 2023/2024

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Szkoła okiem drona

Świetlica

Świetlica

Zapraszamy uczniów klas I-III

Szkoła w liczbach

Szkoła w liczbach

Aktualne informacje statystyczne

Stołówka

Stołówka

Aktualne menu tego tygodnia

Dotacje z UNICEF-u

Dotacje z UNICEF-u

dla wrocławskiej edukacji

W kwietniu w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjno-wychowawczy w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, który co roku obchodzony jest  2 kwietnia.

W tym roku dzień ten wypadł w niedzielę, dlatego też w poniedziałek 3 kwietnia nasi uczniowie i nauczyciele ubrali się  na niebiesko lub z niebieskim akcentem na znak solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm i ich rodzinami. Był to gest wsparcia dla tych osób, szczególnie, że naszej szkole uczy się  30 uczniów z tym schorzeniem. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami świetlicy szkolnej wykonali gazetki informujące o tym zaburzeniu rozwojowym w sposób przystępny, interesujący.  Szkolne korytarze ozdobiły plakaty klasy Ia, Ib, IIa,IIb, IIIb orazplakat dzieci ze świetlicy szkolnej.

Przyczyniły się one do propagowania i pogłębieniwiedzy o tym zaburzeniu wśród uczniów. Uczniowie klas młodszych kolorowali motywy tematyce związanej z autyzmem. Wszyscy wychowawcy klas otrzymali dla uczniów przypinki na temat autyzmu z symbolem puzzli i serduszka do pokolorowania i przywieszenia w widocznym miejscu również na znak solidarności z osobami z autyzmemGłośne dźwięki mogą być dla uczniów z autyzmem bardzo drażniące, dlatego w ramach solidarności z osobami z autyzmem 3 kwietnia zostały wyciszone dzwonki na przerwy międzylekcyjne. Już w ubiegłym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas 1-8 podczas lekcji w-f pokonywali ścieżki sensoryczne po to, by lepiej uświadomić sobie problemy sensoryczne uczniów z autyzmem. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego wydarzenia sportowego pod nazwą Niebieskie Igrzyska 2023, które zainicjował Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Patronem głównym igrzysk jest Polski Komitet Olimpijski, a głównym sponsorem firma Lego Polska.  Do Niebieskich Igrzysk zgłosiło się już 1000 szkół i kilka gmin w Polsce –  około 150 tys dzieci. Uczniowie klas1-8 naszej szkoły w dniach 3-5.04 oraz 13-14.04 uczestniczyli w tych igrzyskach pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i pedagogów specjalnych. Nasi uczniowiewysłuchali również prelekcji pedagogów na temat autyzmu, obejrzeli filmiki propagujące wiedzę o tym zaburzeniu rozwojowym, mieli możliwość zagrania w gry online dotyczące autyzmu oraz mogli wysłuchać piosenek o tym zaburzeniu. Uczniowie zainteresowani wolontariatem szkolnym zapoznali się z ogólnopolskim programem Mary i Max,w ramach którego chętni wolontariusze, którzy ukończyli 14 lat mogą odwiedzać w domach uczniów z autyzmem i spędzać z nimi wspólnie czasDziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za włączenie się w działania związane z Dniem Autyzmu i zapraszamy,by wspólnie z rodzicami lub wychowawcami odwiedzili wrocławską 
Klubo-kawiarnię 
Cafe Równik, która zatrudnia osoby z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną i innymi zaburzeniami.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.