Przygoda 2b
- Szczegóły
Witajcie, to już nasze trzecie wyzwanie, a wraz z nim zabawy i mnóstwo dobrych emocji.
Zrobiliśmy „Mapę klasowej pogody ducha”, dzięki której śledziliśmy swój nastrój i nastrój kolegów, koleżanek. Mogliśmy porozmawiać o tym, w klasie i gronie klasowych przyjaciół. Nasze motto „Po każdej burzy wyjdzie słońce”.
Poznaliśmy zabawy: „Berek Pochmurniak” i „Łowcy promieni”. Nie łatwo było bronić bazy, gdy koledzy wymyślali coraz to nowsze fortele. Ale jak po każdej takiej lekcji podanie ręki i podziękowanie za wspólny czas rozwiewał wszelkie wątpliwości. Gramy tylko dla siebie.
Odcinek „Tajemnica wrocławskich krasnali” to było doskonałe sprawdzenie się, kto z nas ma największą wiedzę o krasnalkach Wrocławia. Z mapami wrocławskich krasnali odszukiwaliśmy pozostałe bajkowe skrzaty.
Trzymajcie za nas kciuki – przygoda dla klasy 2b nadal trwa!
@AkademiaKrokietaiLamy
@isca.page (ISCA - International Sport and Culture Association) #SIMPALproject #PhysicallyActiveLearning #ErasmusPlus
Pierwszy Szkolny Turniej Szachowy
- Szczegóły
7 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbył się Pierwszy Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów klas I-VIII.
Zainteresowanie turniejem było bardzo duże, do udziału zgłosiło się łącznie ponad 30 uczniów.
Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować umiejętności logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Po zaciętej rywalizacji do kolejnego etapu zakwalifikowało się 18 uczniów. Mamy nadzieję, że pierwsze szkolne zawody szachowe staną się tradycją w naszej szkole i dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy. Kolejny etap już za tydzień w poniedziałek 14 kwietnia 2025 roku.
Zapraszamy
Podsumowanie artystycznych działań naszych uczniów w konkursach recytatorskich przeprowadzonych przez bibliotekę szkolną.
- Szczegóły
W najbliższym czasie w naszej bibliotece odbyły się następujące szkolne konkursy recytatorskie:
„Spotkanie z wierszem dla uczniów klas I-III" Smaczne wierszyki oraz VIII Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej Wiersze ojców naszych.
Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Tematyką utworów w pierwszym konkursie były różne smakowitości, smakołyki gdzie do drugiej tury przeszli: Adam Duda 3a, Julita Dobosz 3a i Hanna Garus 2b.
To oni reprezentowali naszą szkołę w etapie dzielnicowym w Szkole Podstawowej nr 36 we Wrocławiu.
Natomiast w drugim konkursie Poezji Sybirackiej „Wiersze Ojców Naszych” do dolnośląskiego etapu przeszli na poziomie klas 4-6 Olga Kuźmińska 4a, Natalia Duda 6a oraz na poziomie klas 7-8 Malwina Nowak 7b i Kacper Kuźmiński 7b.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy przystąpili do udziału w tych konkursach. To oni rozwijali swoje umiejętności recytatorskie, zapoznali się z dorobkiem literackim różnych poetów, a także poznali niełatwą historię naszych rodaków.
Uczniom, którzy jeszcze będą występować w Centrum Historii Zajezdnia życzymy udanych występów.
Biblioteka szkolna.
A oto galeria zdjęć naszych artystów.
Sukcesy naszych uczniów
- Szczegóły
Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w wojewódzkim konkursie wiedzy Zdolny Ślązak.
Kilkoro naszych uczniów zdobyło tytuł laureata lub finalisty.
LAUREACI:
1. Brzeziński Artur - matematyka (opiekun p. A. Sanak - Lamek)
2. Brzeziński Artur - fizyka (opiekun p. J. Sadowska)
2. Erazmus Aneta - historia (opiekun p. K. Wojtucka)
3. Wołoncewicz Alicja - j. polski ( opiekun p. M. Kwiatkowski)
FINALIŚCI:
1. Erazmus Aneta - j. polski (opiekun p. E. Szuszkiewicz-Poturniak)
2. Erazmus Aneta - j. angielski (opiekun p. O. Kulesza)
2. Jaworski Anatol - geografia (opiekun p. W. Sękalski)
3. Jaworski Anatol - historia (opiekun p. K. Wojtucka)
3. Wołoncewicz Alicja - matematyka (opiekun p. A. Sanak - Lamek)
Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Joanna Sadowska.
Skarpetka
- Szczegóły
Projekt AleJa Mogę Więcej zaczyna się od zbiórki niepotrzebnych, pojedynczych skarpetek. W wybranych lokalizacjach we Wrocławiu znajdziemy dedykowane miejsca zbiórek ze specjalnie oznaczonymi pojemnikami.Drugim etapem projektu będą warsztaty z wyplatania wielkiego, skarpetkowego portretu. Wspólna zabawa odbędzie się 24 maja 2025 w Alei Bielany - więcej szczegółów dotyczących zapisów i programu warsztatów organizatorzy podadzą po zakończeniu zbiórki niedoparków.
Efektem warsztatowych prac będzie wielkoformatowa instalacja tekstylna pt. AleJa Mogę Więcej, która zostanie uroczyście odsłonięta w czerwcu w przestrzeni miejskiej Wrocławia.
Zachęcamy do włączenia się do akcji. Zapraszamy do założenia w tym dniu do założenia kolorowych skarpetek nie do pary. Zbiórka skarpetek w naszej szkole odbędzie się od 21 marca do dnia 18 kwietnia. Skarpetki będzie można wrzucać do oznaczonego kartony przy wejściu do szkoły. Zachęcamy do udziału,
Anna Oryńska, Brygida Czapnik, Joanna Skowron
Strona 1 z 43