nprcz belka men kolor rgb

Nasza szkoła w tym roku szkolnym wzięła udział w projekcie „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, edycja 2023 r. ustanowionego uchwałą nr 69/2021 Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r.
Projekt został dofinansowany z dotacji celowej budżetu państwa.
Gmina otrzymała środki finansowe w kwocie 373 000 zł, natomiast wkład Miasta wyniósł 93 250 zł.
Nasza szkoła dzięki dotacji w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała 15 000 zł. Zakupiono nowości wydawnicze, nagrody oraz elementy wyposażenia biblioteki.

Zorganizowano spotkania autorskie. Gościli u nas pani Renata Piątkowska, pan Łukasz Wierzbicki i pani Lesia Varonina.
Przeprowadzono wiele działań promujących czytelnictwo, konkursy i wyjścia na wydarzenia czytelnicze.
Zrealizowano projekty: Skrzynka propozycji czytelniczych, Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych oraz Przerwa na czytanie. Bijemy rekord w ramach fundacji Cała Polska czyta dzieciom.

Entuzjazm i radość z nowości czytelniczych jakie pojawiły się w bibliotece oraz ze zorganizowanych spotkań autorskich i innych wydarzeń, które miały miejsce w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa był i nadal jest obecny w życiu naszych uczniów oraz Szkoły.

Wiele akcji i praca mająca na celu propagowanie czytelnictwa od najmłodszych lat nadal będzie kontynuowana, bo rozwój naszych dzieci jest dla nas najważniejszy.