17 października 2023r. uczniowie klas pierwszych zostali Pasowani na Ucznia.

Na uroczystość przybyli: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Wicedyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Marcin Miedziński, Radny Urzędu Miasta, Okręgu 3 Komisji Edukacji Jarosław Krauze (członek Komisji Młodzieży i Sportu oraz Komisji Budżetu Finansów), Prezes ZNP Wrocław-Krzyki Krystyna Gmerek, Wiceprzewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związku NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław-Krzyki, Małgorzata Rejdych-Martyniak, Starszy Inspektor Straży Miejskiej miasta Wrocławia Paweł Grąbczewski oraz Specjalista Straży Miejskiej miasta Wrocławia Katarzyna Bandziak,  Aspirant Policji Wrocław-Rakowiec Dorian Tarnawski, sierżant Policji Wrocław-Rakowiec Adrianna Horwat.

Uczniowie ślubowali:

Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię klasy i szkoły.
Będę uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę,
Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Ślubuję być dobrym kolegą
Swym zachowaniem i nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów i powodzenia na szkolnej drodze.

A. Żak