REGULAMIN KORZYSTANIA Z WIELOFUNKCYJNEGO BOISKA SPORTOWEGO

1. Właścicielem i zarządcą wielofunkcyjnego boiska sportowego jest Szkoła Podstawowa nr 9 we Wrocławiu

2. W godzinach od 7:00-17:00 boisko przeznaczone jest wyłącznie do realizacji zadań statutowych szkoły.

3. W czasie trwania zajęć lekcyjnych na boisku szkolnym mogą przebywać tylko uczniowie odbywający zajęcia wychowania fizycznego pod nadzorem nauczyciela.

4. Przed rozpoczęciem każdych zajęć prowadzący zajęcia zobowiązany jest do sprawdzenia stanu technicznego urządzeń stanowiących wyposażenie boiska oraz czy na terenie boiska nie znajdują się przedmioty zagrażające bezpieczeństwu uczniów.

5. Przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób znajdujących się na terenie boiska szkolnego.

6. Boisko jest obiektem ogólnodostępnym. Obiekt jest monitorowany.

7. Osoby korzystające z boiska zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym Regulaminem i  bezwzględnego przestrzegania ustanowionych zasad.

8. W celu zapewnienia bezpieczeństwa ZABRANIA SIĘ:

• Korzystania z boiska niezgodnie z jego przeznaczeniem lub w sposób niebezpieczny dla siebie lub innych użytkowników.
  • Niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska,
  • Wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe, wspinania się i zwisania z bramek i tablic do koszykówki,
  • Wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodny z przeznaczeniem boiska, np.: rower, motorower motocykl, wózek dziecięcy, rolki, wrotki, deskorolki itp.
  • Ustawiania na płycie boiska ławek, krzeseł, stołów oraz innych przedmiotów mogących wywierać duże naciski jednostkowe,
  • Używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców,
  • Wprowadzania psów oraz innych zwierząt na teren boiska,
  • Przebywania na terenie boiska osobom pod wpływem alkoholu lub pod działaniem innych środków odurzających,
  • Palenia tytoniu, spożywania alkoholu oraz innych używek,
  • Zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych,
  • Zakłócania porządku,

9. Osoby, które chcą korzystać z boiska po zmroku ustalają wcześniej taką możliwość z Zarządcą obiektu pod numerem telefonu : 71 7986872 wew. 110

10. Zarządca zastrzega sobie prawo usunięcia z terenu boiska przez służby porządkowe: Straż Miejską i Policję każdej osoby niestosującej się do powyższych zasad.

11. O wszelkich zauważonych nieprawidłowościach w zakresie porządku i bezpieczeństwa na boisku należy bezzwłocznie poinformować Zarządcę obiektu.

12. Za wszelkie uszkodzenia boiska oraz urządzeń sportowych odpowiada materialnie osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie.

13. Zarządca boiska nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie boiska.

14. Zarządca obiektu nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z boiska.

15. Bezwzględna cisza obowiązuje na terenie boiska w godzinach od 22.00 do 7.00